Stavba tratí

Informace

Jsme organizace s 15 letou zkušeností se všemi druhy snowboardcrossových a skikrosových tratí – od nejmenších dětských, přes tratě pro závody FIS a Evropské poháry až po tratě Světových pohárů a olympiád. Znalosti toho jak se staví v cizině jsme schopni přenést i do našich končin.

V současné době jsou naší prioritou hobby snowboardcrossové tratě (ideálním příkladem je Lipno nad Vltavou), kde spojujeme plynulost projetí tratě s bezpečím. Ideální trať funguje pro všechny věkové skupiny a všechny typy lyžařů a snowboardistů. Pravidelně se účastníme programů lyžařské federace – FIS Corse Building Clinic.

Tratě, které jsme stavěli a vždy v sezóně stavíme: Lipno nad Vltavou, Dolní Morava, Rejdice.

Závodní tratě, které jsme vytvářeli pro svaz lyžařů a FIS: Evropský Pohár ve snowboardcrossu – Rejdice, Český Pohár v SBX, Mistrovství republiky v ČR, Olympiáda dětí a mládeže Klínovec, seriál Hvězdy na sněhu, Mistrovství světa juniorů 2017 na Božím Daru a další …

Vzorová trať Lipno nad Vltavou

Každá trať se skládá z řady překážek, zejména klopených zatáček, skoků, boulí a technické startovní části. V ideální variantě je vhodné trať podpořit zemními pracemi, což sice není nutné, ale šetří to množství sněhu, potřebného na vymodelování trati v terénu. Na fotografiích je ukázka realizace tratě ve skiareálu Lipno nad Vltavou.

 

 

Ukázka závodní tratě – Boží Dar

Pro účely Juniorského Mistrovství Světa ve snowboardingu, které v roce 2017 uspořádala Česká Republika, jsme vytvořili v lyžařském areálu Boží Dar – Neklid na sjezdovce Za Prahou závodní snowboardcrossovou trať. Díky CAT TV se nyní na naši práci můžete podívat z ptačí perspektivy. Specifikem této tratě je malý sklon terénu, proto je zde minimum zatáček a obtížnost je zvýšena sérií terénních překážek (boule, stoly, skoky, zvýšená startovní rampa).

Máte-li zájem ve svém lyžařském areálu postavit snowboardcrossovou trať, neváhejte nás kontaktovat na info@snowboardcross.eu.