Výroba snowboardů

Špičková prkna Endless Snowboards

Snowboardcrossová prkna představují budoucnost ježdění na snowboardu. Obecná charakteristika snowboardcrossových speciálů je, že jsou to prkna určená na rychlou jízdu, vyvinutá na velké rychlosti, a v těch, na rozdíl od Freestyle a Freeride snowboardů, i skvěle fungují .

Endless Snowboards

Snowboardy vyvíjené téměř desetiletí trenérem Evy Samkové Jakubem Flejšarem, založené na znalostech všech současných snowboardcrossových a i řadě freestylových značek. Eva Samková na jednom ze speciálů této výroby vyhrála několikrát mistrovství světa juniorů a také závod světového poháru. Snowboardy jsou ručně vyráběné v České Republice.

Rozdíly

Rozdíly jsou nejen v dražších materiálech, grafitová skluznice je tvrdší a rychlejší než běžně dostupná „barevná“ skluznice, carbonová vrstva zaručuje omezení vibrací a pevnost, větší rádius než je na klasických snowboardech dovoluje lépe zatáčet ve větší rychlosti, snowboard lépe drží na hraně a neroztřese se.

Struktura na skluznici lépe vede snowboard a odvádí vodu zpod skluznice ven, užší patka s menším prohnutím Vás nebrzdí při jízdě, upravené postavení nohou vzadu (backstance) pomáhá k lepší ovladatelnosti a k větší jistotě při jízdě.

Pro závodníky je důležitá i barva povrchu – bílá barva odráží sluneční paprsky, snowboard se tolik nezahřívá a lépe drží vosk.

Dostupnost

V současné době jsou prkna vyráběna v omezených sériích (desítky kusů) a jsou na objednávku. V průběhu roku 2017 plánujeme navýšení výroby. Přes důraz na kvalitu výroby i materiálu se cenová relace pohybuje pod polovinou ceny obdobné zahraniční konkurence při zachování přinejmenším srovnatelné kvality výsledku. Prkna jsme úspěšně začali vyvážet i do zahraničí.

Přijeďte si vyzkoušet naše snowboardy zdarma na kempy pořádané Czech SBX týmem a poznáte jinou dimenzi jízdy na snowboardu. Za zkoušku nic nedáte!

Endless na MČR 2017
Endless na MČR 2017